Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
A legkedveltebb örökzöldek a magyal vagy Krisztus-tövis, a vadborostyán és a fagyöngy. Mindegyikre jellemzõ, hogy az egyébként terméketlen évszakban, télen hozza termését. A fagyöngy különleges helyet foglal el az örökzöldek között. Az egyház nem nagyon szerette, mert a pogányok egyik nagy kedvence volt. Ezért fõleg az otthoni díszek része. Kedves szokás alatta megcsókolni egymást. Annyi csókot szabad váltani, ahány bogyója van a koszorúnak vagy csokornak. Csókolózás után egyes helyeken a bogyókat eltávolítják.
Karácsonyi koszorú készítése
Ajtót díszítõ karácsonyi koszorú bármibõl készíthetõ. Eredetileg egyszerû örökzöldbõl kötötték. Ma már anyagának és díszítésének csak a képzelet szab határt. Mivel ez nem igazi adventi koszorú, nem szükséges négy gyertyát tenni rá. Nagyon szép koszorú készíthetõ például olajfa vékony ágaiból. Tobozokkal, arany gombával, bogyós termésekkel, de akár mikulásvirággal is díszíthetõ. Vadborostyánnal körbetekerve, aranyozott levelekkel dekorálva kedves látványt nyújt. Ez a koszorú elõre elkészíthetõ, csak a borostyánt kell az ünnep napján rátekerni.
A druidák azért akasztottak fagyöngyöt és zöld gallyat az ajtajuk fölé, hogy kiengeszteljék az erdõk szellemeit. Téli napfordulós ünnepeikre örökzöld díszeket készítettek a kelta és a teuton törzsek is. Papjaik szerint a fagyöngy szent és ezért amulettként adták az emberek kezébe. Egy középkori hiedelem szerint pedig a fagyöngy elûzi a boszorkányokat.
A karácsonyi örökzöld dekorációk általában Szentestétõl Gyertyaszentelõig, február 2-ig maradhatnak a helyükön. Rosszat jelent, ha korábban teszik ki, vagy késõbb távolítják el õket.