2026.03.16. - Henrietta

Krémsajtos tészta

Hozzávalók: 30 dkg kagylótészta, 1 kis fej hagyma, kis darab vaj, 1 gerezd fokhagyma, 1 csokor petrezselyem, õrölt bors, 20 dkg tejszínes krémsajt, 5 dkg kemény sajt, 0,5 dl tejszín, 1 paradicsom, só.
adó 1% állatvédelem kutya, cica örökbefogadás állatmentés
Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám:
18464654-1-06 📋
(Kattintson az adószámra a másoláshoz.)
✔ Adószám kimásolva – kérjük illeszd be az eSZJA felület megnyitása felületen, az szja 1% felajánló részen – 🙏 Köszönjük!
A tésztát sós vízben kifõzzük, de vigyázzunk, hogy ne fõjön szét. Felforrósított vajban megpirítjuk a finomra vágott hagymát és fokhagymát. Hozzáadjuk a sajtot és a finomra vágott petrezselymet, majd a tejszínt. Sózzuk, törött borssal ízesítjük, szósz sûrûségûre forraljuk. A tésztát leszûrjük, jól lecsöpögetjük, összeforgatjuk a mártással. Sajt- és paradicsomkockákkal megszórva tálaljuk.

Jó étvágyat kíván a recept.zug.hu!