2024.04.16. - Csongor

A kávé jótékony hatásai a szervezetre

A kávé jótékony hatásai a szervezetre
Tudta, hogy a kávénak számos jó hatása is van a szervezetre nézve, persze csak ha megfelelõ mennyiségben fogyasztjuk.

A túlzott koffeinbevitel ugyanis könnyen vezethet szívritmuszavarhoz, gátolja az agy rövid távú memóriájának megfelelõ használatát.

Kávé fogyasztásakor megfelelõ mennyiségû folyadékot is vigyünk a szervezetbe, hiszen a kávé sajnos vízhajtó hatással is rendelkezik, ezért ha nem figyelünk oda, akkor a kiszáradás veszélye is fokozódik.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

A kávé köztudottan felpezsdít és aktívvá tesz, hogy lendülettel indulhassunk neki egy új nap kihívásainak. Tudta, hogy a kávé napi mértékletes fogyasztásával egészségének megõrzését is elõsegítheti?

A kávé antioxidáns hatású, így segít megelõzni a daganatos betegségek kialakulását, fokozza a szív- és vesemûködést, gyorsítja az anyagcserét. A kávéban található koffein hatékonyan csökkenti az izomlázzal járó fájdalmat, ellazítja az izmokat így, könnyíti a légzést. Serkenti az agy vérellátottságát így kitûnõ ellenszere a migrénnek is. A kávéban lévõ klorogénsav, nikotinsav és trigonellin megakadályozza a fogszuvasodásért felelõs baktériumok elszaporodását a szájüregben.

De még a jóból is megárt a sok. És a kávé esetében ez bizony valóban így is van. A mértéktelen kávéfogyasztás sajnos nem túl hasznos a szervezet számára. A túlzott koffeinbevitel ugyanis könnyen vezethet szívritmuszavarhoz, és gátolja az agy rövid távú memóriájának megfelelõ használatát.

Arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy kávé fogyasztásakor megfelelõ mennyiségû folyadékot is vigyünk a szervezetbe, hiszen a kávé sajnos vízhajtó hatással is rendelkezik, mindemellett, hogy a naponta többszöri kávézás hasmenést is okozhat. Így a kiszáradás veszélye is fokozódik.

Figyelni kell arra, hogy semmiképp se váljunk koffeinfüggõvé, mert kellemetlen elvonási tüneteket tapasztalhatunk, ha nem jutunk idõben a szükséges adagunkhoz. Ez pedig megnyilvánulhat akár komoly betegségek tüneteiben is. (pl. hányás, szédülés, depresszió, levertség, feszültség, izomfájdalmak).

A napi 1-3 csészényi kávé még nem számít túl soknak. Sokáig úgy gondolták, hogy a rendszeres kávéfogyasztás növeli a csontritkulás kockázatát, mert kivonja a kalciumot. Ez a kalciumveszteség azonban olyan csekély , hogy egyáltalán nem veszélyezteti csontjaink minõségét.
Főzés, sütés, táplálkozás kapcsán a receptmix magazin hasznos receptekkel, főzési praktikákkal segíti a finomabbnál finomabb és egészséges reggeli, ebéd, vacsora elkészítését. Főzni jó, enni még jobb, együtt tapasztaltabbá válni a legeslegjobb!