2024.04.24. - György

Az uborka nem csak egészséges, de jót tesz a bõrnek is

Az uborka nem csak egészséges, de jót tesz a bõrnek is
Az uborkának szervezetünkre nézve rengeteg pozitív hatása van, de elõszeretettel használják kozmetikai alapanyagként is a szépségiparban.

Ráadásul az uborka egy õsi, frissítõ gyümölcs, melyet zöldségként fogyasztunk. Igen kevés kalóriát tartalmaz. Víztartalma eléri a 96%-ot, így részt vesz a szervezet vízháztartásának kiegyensúlyozásában. Gazdag nátriumban, vasban, foszforban, káliumban, kalciumban, szénhidrátban és vitaminokban (A1, B1, B2, B6, C). Káliumtartalma segíti a vesék mûködését.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Az uborka magas C-és B9-vitamintartalma miatt, részt vesz a vérszegénység megelõzésében és kezelésében. Vízhajtó, segít a húgysav és a vesekõ eltávolításában. Az uborkának nagy jelentõsége van lúgosítás szempontjából is, ezért az erre kialakított étrendek egyik közkedvelt alapanyaga. Hosszú távú fogyasztása nagyon jó hatással van bõrünkre és hajunkra. Elõszeretettel használják az uborkát a szépségiparban is, mint alapanyagot.

Az uborkának bõrre összehúzó és méregtelenítõ hatása van. A nyers uborka leve összehúzza a tág pórusokat, szárítja és nyugtatja a zsíros bõrt. Segítséget nyújt a szem alatti puffadás csökkentésében, és a sötét karikák megszüntetésében. Szebbé, üdébbé teszi a bõrt, így fiatalító hatású. Pár perc uborkapakolás és megjelenésünk fittebb, egészségesebb lesz. A bõrgyógyászatban is használják, krém vagy lemosó formájában a viszketés és hámlás gyógyulásában.


A zsenge uborkák már nem keserûek, mert nemesítés során a keserû ízt eltüntették. Fõként salátaként, dunsztolva savanyúságként, vagy nyersen fogyasztják. Elõszeretettel készítenek belõle levest, de közkedvelt különbözõ szendvicsek alapanyagaként is. Joghurttal összekeverve frissítõ mártást is készíthetünk belõle. Gyakran tálalják csípõs ételek mellé, hogy enyhítse a csípõsséget. Az uborkafajták körülbelül kétharmadát frissen fogyasztják, a maradék harmadot savanyítják, és még akkor szedik le, amikor kisebb.
Főzés, sütés, táplálkozás kapcsán a receptmix magazin hasznos receptekkel, főzési praktikákkal segíti a finomabbnál finomabb és egészséges reggeli, ebéd, vacsora elkészítését. Főzni jó, enni még jobb, együtt tapasztaltabbá válni a legeslegjobb!