2024.04.23. - Béla

Feng shui a konyhában

Feng shui a konyhában
A feng shui a feng (szél) és a shui (víz) kínai írásjelek összetételébõl áll. A szót a régi taoista mesterek alkották, akik a hegyekben vándorolván a halhatatlanság keresésének szentelték életüket. A feng shui célja, hogy olyan állapotot hozzon létre, amelyben az ember és a természet harmóniában van.
Az õsi Kínában úgy gondolták, hogy a konyha és a tûzhely kedvezõ elhelyezésével kedvükbe járnak a „konyha istenének”.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Kínában a gazdagság szimbólumának tekintik a konyhát, ezért nagy hangsúlyt fektetnek annak berendezésére, bebútorozására. Történetek szerint, ha a háziasszony jót fõz, akkor az úr a háznál sokat eszik, ezáltal több lesz az energiája, többet tud dolgozni, ami nem csak a munkájára van jótékony hatással, hanem a pénztárcájára is. Emiatt már magának a tûzhelynek is fontos szerepe van.

Tippek a konyhában:

1. A tûzhelyet lehetõleg úgy helyezzük el, hogy fõzés közben ne kelljen hátat fordítanunk a konyha ajtajának.
2. Lehetõleg lakásunk bejárati ajtaja ne ebbe a helyiségbe nyíljon.
3. A konyhában két fontos elem van jelen, az egymással egyébként ellentétes víz és tûz. Az egyik könnyen kiolthatja a másikat, ezért igyekezz a tûzhelyet minél távolabb helyezni a hûtõtõl.
4. Kedvez a csi áramlásának, ha a konyha világos, kényelmesen tágas és barátságos.
5. Tartsd tisztán a konyhád! Rakd el az edényeket, ne hagyd ott a mosatlant, javítasd meg a hibás készülékeket, legyen elegendõ fény, szellõztess rendszeresen!
Főzés, sütés, táplálkozás kapcsán a receptmix magazin hasznos receptekkel, főzési praktikákkal segíti a finomabbnál finomabb és egészséges reggeli, ebéd, vacsora elkészítését. Főzni jó, enni még jobb, együtt tapasztaltabbá válni a legeslegjobb!