2024.04.18. - Andrea, Ilma

Egészségtudatos fogyasztó

Egészségtudatos fogyasztó
Megtudható milyen a félzsíros, kemény sajt, hogy kell kinéznie a virslinek, vagy azt is, mit várhatunk el egy valódi gyümölcslétõl. Az élelmiszerek egészségi állapotunkra gyakorolt hatásával, a biztonsággal kapcsolatosan az egészségtudatos fogyasztó egyre több kérdést tesz fel a szakembereknek, és magának is - vélekedett Henter Izabella diétetikus legutóbbi elõadásában, s egyben felhívta a figyelmet a Magyar Élelmiszerkönyvre, amely a téma részleteivel és a kapcsolatos törvényekkel ismerteti meg az érdeklõdõket.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Akinek valamilyen diétára van szüksége, nem csak utólag ellenõrizheti a megvásárolt terméket, hogy valóban megfelel-e az általa igényelt követelményeknek, hanem elõre is felkészülhet, mit szerezzen be, mi szolgálja tüneteinek enyhítését, betegségének gyógyítását, vagy éppen egészségének megõrzését. Megtanulhatja, hogy vásárlóként milyen információkra figyeljen a termékeken, s azt is, melyik jelölés mit jelent.

A közhiedelemmel ellentétben, az élemiszer gyártók és forgalmazók - láthatóan is - tesznek erõfeszítéseket fogyasztóik tájékoztatására.

A fogyasztók körében sok a tévhit az élelmiszerekkel, adalékanyagokkal kapcsolatosan, érthetõ tehát, hogy mindenki megfelelõ, hiteles információra vágyik. Akinek van internetes hozzáférése, ellátogathat az élelmiszerjelölésrõl szóló rendelethez, s ebbõl megtudhatja, milyen allergéneket kell feltüntetni, akkor is, ha össz mennyiségük az élelmiszerben nem éri el a 2 százalékot sem. Meg lehet keresni azt is, hogy például milyen a félzsíros, kemény sajt, hogy kell kinéznie a virslinek, vagy azt is, mit várhatunk el egy valódi gyümölcslétõl.

Az árubõségben igen hasznos útmutató a minõség, ehhez pedig jó iránytût adnak a címkeszövegek.
Főzés, sütés, táplálkozás kapcsán a receptmix magazin hasznos receptekkel, főzési praktikákkal segíti a finomabbnál finomabb és egészséges reggeli, ebéd, vacsora elkészítését. Főzni jó, enni még jobb, együtt tapasztaltabbá válni a legeslegjobb!