2024.04.20. - Tivadar

A leghatásosabb lúgosító zöldségek

A leghatásosabb lúgosító zöldségek
A lúgosító étrend lényege, hogy étkezés során túlnyomó többségében lúgos kémhatást kiváltó alapanyagokból készült ételeket fogyasztasz.

Ezek általában megfelelnek az egészséges táplálkozás kritériumainak, így hozzájárulnak szervezeted egészségének megõrzéséhez.

A következõkben öt, olyan növénnyel találkozhatsz, mint a zeller, spenót, paradicsom, burgonya, vagy a cukkini. Ezek a finom zöldségek segítenek a lúgosításban.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Zeller
A zellerben lévõ kálium tisztítja a vesét, vízhajtó hatása révén kiváló méregtelenítõ. Magnéziumtartalmának köszönhetõen stresszoldó, de székrekedés ellen is jó választás. Nyugtató és hangulatjavító hatását már az ókorban is ismerték. A benne lévõ anyagok segítik a gyulladások csökkenését a szervezetben, és hozzájárulnak a kellemetlen lehelet kialakulásánal elkerüléséhez is.

Spenót
Folsav tartalmának köszönhetõen árandós nõknek kifejezetten ajánlott. Már 50 gr spenóttal fedezheted napi magnéziumszükségleted, mellyel erõsítheted szíved és érrendszered is. Van benne még kálium, nátrium, foszfor, magnézium, cink és réz, de tartalmaz béta-karotint, C- és E-vitamint is.

Paradicsom
A benne lévõ C-vitaminnak köszönhetõen erõsíti az immunrendszert, és az idegrendszerre is jótékony hatással van, ezen kívül pedig segít leküzdeni és enyhíteni a hétköznapi stressz okozta tüneteket. Sok-sok ásványi anyagot és vitamint, nyomelemeket tartalmaz, ennek hála kiváló segítõd lehet egy átmulatott este után: ha kissé másnaposan ébredsz, egy nagy pohár paradicsomlével gyorsan pótolhatod az éjszaka során felszívódott ásványi anyagokat. 100 grammjában mintegy 0,5 gr ásványi anyag található, ezekbõl is a legtöbb a kálium, melynek köszönhetõen kiváló vízhajtó és ezáltal vérnyomáscsökkentõ hatással is bír.

Burgonya
Háromnagyede víz, rengeteg ballasztanyagot tartalmaz. Szinte nem tartalmaz zsírt, fehérje pedig mitegy 2%-nyi található benne. Rengeteg vitamint rejt: van benne C-vitamin, béta-karotin, és többféle B-vitamin is. Laktató hatása a benne található keményítõnek köszönhetõ, káliumtartalma miatt pedig kivló vízhajtó hatással bír.

Cukkini
100 gramm zöldségben átlagosan 30 kalória, 1,1-1, 5 g fehérje, kevés zsír és 5-6,5 gramm szénhidrát van. Relatíve jelentõs a C-vitamin és a ß-karotin tartalma is, amelyek fontos antioxidáns-források a szervezet számára.
Főzés, sütés, táplálkozás kapcsán a receptmix magazin hasznos receptekkel, főzési praktikákkal segíti a finomabbnál finomabb és egészséges reggeli, ebéd, vacsora elkészítését. Főzni jó, enni még jobb, együtt tapasztaltabbá válni a legeslegjobb!