2024.03.28. - Gedeon, Johanna

Hogyan rendezzünk gyerekzsúrt

Hogyan rendezzünk gyerekzsúrt
Vagy inkább bulit?

Hatéves kor felett, fõleg ha fiú csapat jön össze valamelyik barát születésnapján, kizárt, hogy a zsúr szó kicsússzon a szájukon. Ahogy az is kizárt, hogy lányokat is meghívjanak. Már az is ront egy kicsit a hangulaton, ha az ünnepeltnek történetesen van egy húga, aki képes otthon tartózkodni, amikor a "nagyfiúk" játszanak.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

A barátság komoly dolog gyerekeknél is. Hároméves korig a család jelenti a világot, utána azonban a kicsik láthatóan keresni kezdik egymás társaságát. A kisgyerekek rendkívül egocentrikusak, hisz az életük arról szól, hogy minden értük történik a családban. Így aztán a közösségben állandó a harc, a küzdelem köztük, de lassan megtanulnak tekintettel lenni másokra.

Három-négy éveseknek lehet ugyan zsúrt rendezni, de nem jelent majd nagy élményt nekik. A kicsik társaságban is legszívesebben magukban játszanak majd. Ügyelni kell arra is, hogy ne legyen nagy bôgés abból, ha ugyanazt a játékot szemelik ki maguknak. Négy-öt éves korban már jobban odafigyelnek egymásra, de még mindig gyakori, hogy nem együtt, hanem egymás mellett játszanak. Ugyanakkor kezd kialakulni a versenyszellem, s keresik saját helyüket a csapatban. Az igazán „életre szóló”, de legalábbis a kiskamaszkor végéig tartó barátságok öt-hat éves korban alakulnak ki. Az óvodában, az osztályban megjelennek a vezéregyéniségek, a legnagyobbak, legerôsebbek, legügyesebbek vagy legokosabbak. A gyerekek élvezik, hogy összetartoznak, közös játékaik, nyelvezetük, hasonló öltözködési stílusuk alakul ki. A csapat együtt játszik, s a körbôl a többieket kizárják. A születésnapra csak a barátok hivatalosak.

A meghívottak:

A "vendéglistát" mindig a gyerek állítsa össze, de beszéljék meg, hány barátját hívhatja meg. Az ideális létszám öt–nyolc, nagy lakás vagy kert esetén sem több, mint tíz gyerek. Ha többen vannak, nagy a zûrzavar, kimerítik egymást. A szülõket nem kell vendégül látni, õk többnyire csak hozzák, viszik a gyerekeket.

A meghívó:

Vonjuk be a gyereket a teendõkbe. A meghívókat – ha már tud írni – készítse õ. Hagyjuk, hogy a levelet, a borítékot kedvére színezze ki, rajzoljon, ragasszon rá matricákat. Az ábrázolás, rajzolás a gyereknyelv egyik fontos eszköze, az érzelmek kifejezésének, a gondolatok, vélemények közlésének „kézenfekvõ” módja. A meghívóban szerepeljen, hogy mettõl meddig tart a buli. Így minden szülõ tudja, mikor kell jönnie a gyerekéért. Két-három óránál többre ne tervezzük a közös hancúrt.

Ajándékok:

Ne licitáljuk túl egymást. A szülõk akár meg is állapodhatnak abban, hogy néhány száz forintnál drágább ajándékot senki sem visz. És bízzuk a gyerekre, hogy mit választ a barátjának. Egy kabalamackót, vagy egy különleges formájú radírt, vagy világbajnok focicsapatok matricáit. Ne akarjunk helyette dönteni, mert nem fogja megtanulni, miért öröm az ajándékozás.

Programok:

Hagyjuk a gyerekeket játszani, sokat mozogni, szaladgálni, focizni, táncolni. De készüljünk néhány közös játékkal is. Mindig nagy sikere van a tomboláknak, fejtörô játékoknak.

Dekoráció, öltözködés:

A lányoknak már kicsi korban nagy kedvtelésük az öltözködés. Hagyjuk, hogy kedvükre való ruhát válasszanak. Ha akarnak, akár jelmezbe is bújhatnak. A fiúk számára a kényelem a fontos, hogy a buliban is szabadon rohangálhassanak. A lányok szívesen dekorálják ki a lakást. Segítsünk nekik lufikkal, szerpentinekkel, színes lampionnal. A fiús házaknál legfeljebb azért van díszítés, mert a mamának tetszik.

knorr
Főzés, sütés, táplálkozás kapcsán a receptmix magazin hasznos receptekkel, főzési praktikákkal segíti a finomabbnál finomabb és egészséges reggeli, ebéd, vacsora elkészítését. Főzni jó, enni még jobb, együtt tapasztaltabbá válni a legeslegjobb!